ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΟΖΑΝΗΣ
Το χωριό μας
ΜΑΠΣ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ)

Η βαθμολογία και τα αποτελέσματα της Κατηγορίας μετά από 3 αγωνιστικές (πρωτάθλημα 2017-18)

12/10/17 Μεγάλη νίκη για το χωριό μας ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - ΑΟ Κρόκος 2-0 (φωτογραφίες)

Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής απέναντι στην ομάδα του ΑΟ Κρόκου με 2-0. Η ομάδα της Αγίας Παρασκευής είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού , απειλήθηκε ελάχιστα και σκόραρε δύο φορές, μία σε κάθε ημίχρονο.

Το φιλμ του αγώνα:

8' όμορφη ενέργεια από το Φλώρο Στέλιος, σέντρα μέσα στη μικρή περιοχή, δεν θα καταφέρει ο Καλημέρης να βρει τη μπάλα, η οποία περνάει αουτ.

9' 1-0 για το ΜΑΠΣ. Σέντρα ακριβείας από τον Τσίρο στο ύψος του πέναλτι, γυριστή κεφαλιά από τον Καλημέρη Γιώργο και η μπάλα καταλήγει στη δεξιά γωνία του τερματοφύλακα του κρόκου.

17' Η μπάλα φτάνει στο Νο17 του Κρόκου που φτάνει απέναντι από την εστία της Αγίας Παρασκευής, πλασάρει αλλά δεν καταφέρνει να νικήσει τον Πάικο.

18' κάθετη πάσα από τον Καλαμπούκα Ζήση στον Κωνσταντινίδη, αποφεύγει έναν   αντίπαλο, πλασάρει αλλά η μπάλα βρίσκει σε σώμα αμυντικού.

21' βαθιά μπαλιά από δεξιά από το Φλώρο Στ. η μπαλα σκάει, θα περάσει πάνω από τον αμυντικό, φτάνει στον Κωνσταντινιδη ο οποίος σουτάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

40' μεγάλη ευκαιρία για το ΜΑΠΣ. Ωραίος συνδυασμός Καλαμπούκα Ζ.- Φλώρου Στ., ο Φλώρος δίνει στον Τσίρο ο οποίος δεν μπορεί να πλασάρει, η μπάλα φτάνει στον Κωνσταντινίδη που θα σουτάρει, η μπάλα πάνω στα σώματα και καταλήγει άουτ ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι.

57’ όμορφη ατομική ενέργεια από τον Καλημέρη, κερδίζει φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, το εκτελεί ο Καλαμπούκας Ζ. , λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

66’ κόρνερ για την ομάδα του Κρόκου, εκτελείτε και η κεφαλιά θα καταλήξει άουτ

77’ γκολ για το Μ.Α.Π.Σ. πολύ καλή συνεργασία της ομάδας της Αγίας Παρασκευής, ο Φλώρος ΣΤ. αλλάζει πάσα με τον Κωνσταντινίδη, ο οποίος με πλάτη αποφεύγει έναν  αντίπαλο και περνάει υπέροχη κάθετη μπαλιά, ανάμεσα από τρεις αμυντικούς , στο Φλώρο ο οποίος σκοράρει με πλασέ στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του κρόκου.

83’ Σουτ από τον Μαυροδήμο από μεγάλη απόσταση, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας του Κρόκου.

87’ Πάσα του Καλημέρη Γ. στον Μαυροδήμο, μπαίνει από τα αριστερά αλλά το πλασέ του περνάει λίγο άουτ.

Τέλος αγώνα: Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής – Α.Ο. Κρόκου 2-0

Μ.Α.Π.Σ. Παρασκευής (Παπαδόπουλος Β.): Πάικος, Λαμπρόπουλος Β.(85’ Σκέτας Λ.), Θεοδωρίδης Δ., Πηγαδάς Μ., Τσίρος Γ., Καλαμπούκας Ζ.(71’ Μαυροδήμος), Καλαμπούκας Μ.(79’ Φτάκας Λάζος), Φλώρος Στ., Καλημέρης Γ., Κωνσταντινίδης Γρ., Καλαμπούκας Δ.(60’ Γκατζιούφας Βασίλης)

Να ευχηθούμε και περαστικά στους δυο ποδοσφαιριστές που τραυματίστηκαν στην ίδια φάση. Στο Λαμπρόπουλο που θα μείνει για 20 μέρες εκτός και στον ποδοσφαιριστή του Κρόκου που τραυματίστηκε στον αστράγαλο και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο. Ελπίζουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.